Jak vydělat pár stovek měsíčně bez práce? Refinancováním půjčky

Jak vydělat pár stovek měsíčně bez práce? Refinancováním půjčky

Dnes bych se s vámi chtěl podělit o vlastní zkušenost s refinancováním mé půjčky. Jak to souvisí s vyděláváním peněz online? Vysvětlím níže.

A pokud vás vydělávání online nezajímá a chcete si jenom přečíst, jak měsíčně ušetřit několik set až tisíc korun, čtěte také.

 

Každý, kdo chce začít vydělávat peníze z domova, tak začíná většinou od nuly. Musíte vynakládat nemalou snahu a pak to trvá klidně několik měsíců, než se objeví první výsledky. A ty výsledky mohou být klidně jenom pár korun.

Na začátku je téměř vždy velký nepoměr vynaložené snahy v porovnání s přineseným výsledkem (vydělanými Kč). Tolik práce pro pár korun…

Přitom existuje mnohem jednodušší způsob, jak do své peněženky přivést hned na začátku pár stokorun měsíčně navíc. A to prosím téměř bez práce.

A tím se vracím na začátek – řeč je o refinancování svých závazků – drahých půjček.

Pokud tomu budete věnovat max. hodinu svého času, můžete ročně ušetřit i několik tisíc korun. Třeba na vánoční dárek. Nebo jako další kapesné na dovolenou. A to se může hodit, ne?

 

Řečnická otázka – dá se mluvit o vydělávání peněz? Za mě ano. Sice mi ty peníze navíc nikdo neposílá, ale… Na začátku jsem vyvinul jednorázovou aktivitu, díky které musím každý měsíc zaplatit o něco méně. Jsou to tedy peníze navíc, o které jsem navýšil můj měsíční rozpočet.

 

 

Moje půjčky a jejich refinancování

Půjčky si sebou táhnu už pár let. Začalo to když mi bylo asi 20 a „nutně jsem potřeboval“ auto. Našetřeno jsem neměl nic a tak jsem si vzal svoji první půjčku.

Nejsem na to vůbec hrdý ale na druhou stranu to přiznávám, postupně se s tímto závazkem vyrovnávám a pokud to jde, tak ještě splácím něco navíc, ať to mám co nejdříve vyřešeno.

Tehdy jsem měl účet u České spořitelny a úvěr jsem si tedy vyřídil taky tam. Teď se nesmějte, ale tenkrát jsem tam měl úrok 12,9 %.

Naštěstí jsem relativně brzy na to změnil banku a přešel k mBank.

Převedl jsem tam i svoji půjčku a dostal jsem u nich úrok 9,9 %. Už tato změna mi ušetřila asi 140 Kč měsíčně.

Úroky u půjček šli časem hodně dolů a já se začal porozhlížet dál, jestli by nešlo znovu refinancovat.

 

Refinancování u Zonky

Asi každý z vás už slyšel o Zonky, minimálně z reklamy (Lidé půjčují lidem. Levně a s klidem).

Hodně se mi líbí jejich koncept, kdy si opravdu nepůjčujete peníze od banky, ale skládají se vám na půjčku normální lidé, jako jste vy.

Dělají to proto, že dostanou část z vámi zaplacených úroků, tedy na tom vydělají (namísto banky). Vy pak zpravidla dostanete menší úrok než v bance. Vyděláte tedy také.

Zároveň se nemusíte ničeho bát. Zonky celou vaši půjčku zastřešuje a společnost má udělenou licenci od České národní banky pro poskytování úvěrů. Tedy stejně jako banky.

 

Zkusil jsem se tedy zaregistrovat na Zonky a podat tam žádost o úvěr (70 000 Kč).

Oproti bance je tady jedno specifikum, které se mi líbí.

Investorům (lidem) musíte popsat, na co peníze potřebujete, proč chcete refinancovat, co si chcete pořídit, atd. Zkrátka dáte vaší žádosti o půjčku příběh. Věřím tomu, že čím lépe ho popíšete, tím je šance na získání úvěru vyšší a jeho vyřízení rychlejší.

zonky refinancování

 

Pak je potřeba nahrát posledních pár výpisů z vašeho bankovního účtu a vyfotit dva doklady totožnosti.

Zonky si vás ověří a na základě poskytnutých údajů a vaší historie vám vypočítají úrok, který je asi téměř vždy lepší, než byste dostali v bance (pokud by vám banka vůbec půjčila).

Vše jsem udělal a od Zonky jsem dostal krásný úvěr 5,99 %.

Pak už se na moji půjčku začali skládat samotní lidé. To trvalo asi 2 dny. Další den už mi šli peníze na účet.

investoři na zonky

 

Refinancování u Zonky mi ušetřilo dalších 134 Kč měsíčně. 1608 Kč ročně. 8040 Kč celkem (60 měsíců).

 

Zdá se vám to málo?

Já mám díky této jedno-hodinové aktivitě 134 Kč měsíčně navíc. Za to mám zaplacený hosting a několik domén na rok.

Zkuste si pod tím představit:

  • vstupenku do kina zdarma každý měsíc.
  • jeden nový pár značkových bot každý rok – zdarma.
  • nový mobil v hodnotě 8000 Kč po 5 letech splácení – zdarma

(zdarma = za ušetřené peníze díky nižšímu úroku, které bych jinak neměl)

Ještě pořád se vám to zdá málo? Spočítejte si, kolik můžete ušetřit vy (odkaz zde).

 

Nebojte se změny, jde o vaše peníze

Vím, že spousta lidí (hlavně starší generace) neradi mění zaběhlé pořádky.

Moje máma nechce už několik změnit banku, protože na tu svoji je zvyklá. Přitom jakákoliv jiná by jí nabídla lepší podmínky.

Nestojí to ale za to? Dát si s tím tu hodinu práci, nahrát pár dokumentů a získat do svého rozpočtu každý měsíc peníze navíc?

Pokud myslíte, že ne, tak proč se vlastně honit za nějakým vyděláváním peněz… ?

Lidé se registrují do caschbackových portálů (Tipli, PlnáPeněženka, apod.), aby ušetřili haléře či koruny z nákupu na Aliexpressu. Kupují méně kvalitní potraviny, aby ušetřili pár korun.

A pak si nechávají utíkat příležitost refinancovat svůj nevýhodný úvěr a tím pak přichází o tisíce ročně.

Zkuste si sami na odkazu níže, kolik byste s vaší půjčkou platili u Zonky vy. Věřím, že i vám pomůže refinancování ušetřit peníze do vašeho rozpočtu.

 

Spočítejte si, kolik ušetříte refinancováním půjčky na Zonky.

Reprezentativní příklad:

Za kolik vám Zonky půjčí? Tady je příklad půjčky s úrokem 3,99 % p. a. a RPSN 4,70 %: částka 95 000 Kč na 84 měsíců za 1 298 Kč měsíčně. Poslední splátka jen 1 256 Kč. Poplatek 2 % za sjednání zaplatíte pouze při poskytnutí úvěru. Žádné další nebo skryté poplatky. Celkem zaplatíte 110 890 Kč.
Poskytovatelem úvěru je Zonky s.r.o..

Jirka

 

Napsat komentář