Střípky z prvního měsíce – leden 2019

Střípky z prvního měsíce – leden 2019

Nejdřív jsem přemýšlel, jestli vůbec má cenu psát nějaký report za leden, protože je to sotva 14 dní, co jsem začal psát tenhle blog. Ale má.

Má to velkou cenu hlavně pro mě, abych se vždycky zpětně zamyslel nad tím, co se povedlo a co byl krok mimo. Takže nebudu dělat jednou za rok reporty, jako většina blogerů, ale budu si to sumírovat pěkně jednou za měsíc. Včetně čísel (hlavně později), ty maj lidi rádi.

 

Na čem jsem začal dělat

Blog o vydělávání na internetu

Tak v první řadě řadě jsem začal psát tenhle blog. O tom, proč ho píšu a jaký je jeho účel si můžete přečíst hned v prvním článku.

Po technické stránce jsem ho zatím nijak neřešil. Nainstaloval jsem WordPress, šablonu Hestia, která je zdarma a je jedna z nejlíp hodnocených, nastavil HTTPS a Analytics a to je tak vše. S různými pluginy, grafikou apod. si budu hrát postupně.

Za těch necelých 14 dní jsem publikoval 3 články, tenhle je čtvrtý. S tímhle tempem jsem spokojený a pokud si podobné udržím, budu rád.

Návštěvnost zatím samozřejmě skoro žádná. Většina lidí zatím přijde z twitteru (můžete mi dát follow zde), jakmile publikuji nový článek. Z organicu mi přišel zatím 1 člověk, a světe div se, bylo to ze Seznamu.

 

Dropshipping

Psal jsem to v minulém článku, hlavní cesta, kterou se chci vydat je affiliate a dropshipping.

V lednu jsem vytvořil dva eshopy na přeposílání. Jeden si chci nechat a rozvíjet ho, druhý jsem udělal záměrně na prodej, abych získal nějaký kapitál do začátku. Tedy na mléko a na maso, jak psal Maigi.

Ten určený na prodej jsem nabídl na webtrhu za 5 000 Kč. Bohužel se týden nikdo neozval, tak jsem v aukci nastavil cenu od korunky. Ta dnes končí, tak jsem zvědavý, na kolik se cena vyšplhá.

 

Magazín

Kromě nového eshopu provozuji jeden úzce zaměřený magazín (už od loňského roku, ale psal jsem si tam spíše jenom jako koníček, bez monetizace).

URL si zatím nechám pro sebe.

Nevím, co se Google po novém roce zalíbilo, ale od ledna se mi tam násobně zvedla návštěvnost. Nyní chodí kolem 25 lidí denně.

Google Analytics - návštěvnost magazínu

 

Na magazínu chci více pracovat a hlavně z něho dostat nějaké peníze.

Do budoucna zde mám vymyšlený i vlastní produkt, který můžu nabídnout k prodeji.

 

Finance

Ty asi zatím ani nemá cenu řešit. Co se týče online, tak je to -500 Kč za novou doménu a hosting. Víc toho v lednu nebylo.

Beru to tak, že počáteční investice musí být a už teď vím, že v únoru budou ještě větší.

Od dalšího měsíce už to ale určitě bude zajímavější, zkusím přidat nějaký postupně aktualizovaný graf a snad i něco vydělám.

 

 

Články co mě zaujaly

Tohle lednové shrnutí nemusí být jenom o mě. Naopak se chci podělit i o to, co mě na internetu zaujalo.

Radek Strouhal ze Seopizza.cz začal psát seriál Cesta k výdělečnému zahraničnímu webu. Hlavně jeho druhý díl se mi hodně líbil.

Jde vidět, že Radek umí vyjít z bubliny a hledat příležitosti tam, kde by to spoustu lidí ani nenapadlo.

 

Při čtení různých ročních reportů jsem objevil tenhle od Heleny Lachowiczové.

Je to hodně inspirativní. Většina z nás řeší nějaké svoje problémy. Když si ale přečtete, jak vypadal její rok 2018, tak musíte smeknout, předtím, čím si prošla a hlavně z čeho se zvedla.

A taky před jejím copy. Čte se to samo.

Čte se to tak dobře, že sem přidám i link na její druhý projekt kavanan.cz, kde doporučuji článek Nevím, nemůžu, neumím….. Tohle čtení by se určitě mělo dostat k co nejvíce čtenářům.

 

Vláďa Pilný (aka Wladass) mi udělal radost se svým webem Monitoruju.net, který jsem v lednu několikrát využil. Nově si tam můžete nechat vygenerovat archiv expirovaných domén obsahující určité klíčové slovo. Díky.

 

Ještě mě na internetu zaujala jedna věc, a to sice znovu vypsaný inzerát na pozici Affiliate manažera do AffiliateAgency (Milan Pichlík).

Hodně jsem zvažoval, a vlastně pořád zvažuji, jestli to nezkusit… Mohl by to být dobrý start online práce…

 

 

To je za leden vše. Největší pozitivum vidím v tom, že jsem zatím neztratil vůbec nic z motivace. Pořád si chci jít za svým a vydělávat online, ideálně z domova. Tak mi držte palce.

Jirka

 

2 komentáře u „Střípky z prvního měsíce – leden 2019“

Napsat komentář